Aktualna lista członków Koła

Wiktor Binnebesel

Toruński autochton, który po ukończeniu klasy biologiczno-chemicznej wybrał się na podbój Sztuk Pięknych na Ochronie Dóbr Kultury. Interesuje się historią sztuki (nie tylko średniowieczną, ale nią chyba najbardziej) oraz historią Torunia i okolic (tak pokrótce). W wolnych chwilach zajmuje się planszówkami, pieszymi (ew. rowerowymi) wyprawami i marnowaniem czasu w muzeach, kościołach i zamkach. Od X 2016 do II 2018 Prezes Zarządu Koła, od X 2018 do IX 2019 r. wiceprezes Zarządu Koła. W KNHSŚ od roku akademickiego 2015/2016.

Hanna Goszczyńska

Studentka Ochrony Dóbr Kultury, pochodzi z Łodzi. Ukończyła studia I-go stopnia na kierunku Wzornictwo. Uwielbia twórczość Turnera, Francję i swojego kota. W wolnym czasie ogląda filmy, maluje oraz zwiedza świat. Marzy o wyjeździe w Bieszczady. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018.

Alicja Graczyk

Studentka Ochrony Dóbr Kultury i Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Pochodzi z Łodzi. Zafascynowana witrażem, w głównej mierze kopiowaniem kwater dawnych i podziwianiem tych średniowiecznych. Jest przekonana, że to w katedrach gotyckich, światło najbardziej urzekająco oddziaływuje na kolorowe szkło. W wolnym czasie wspina się i zaczytuje w literaturze górskiej. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018.

Damian Kolassa

Student Ochrony Dóbr Kultury. Przywędrowałem do Torunia w celu poszerzania swej wiedzy z zakresu historii, którą nabyłem w Technikum Budowlanym w Szczecinie. Interesuje się historią swego rodzinnego miasta (szczególnie jego podziemiami), okresem II wojny światowej oraz fotografią. W wolnym czasie udaję się na długie, piesze wycieczki w poznawaniu architektury miejsca, w którym się znajduję. Od III 2018 r. do IX 2019 r. wiceprezes Zarządu Koła. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018

Paulina Ruducha

Pochodzi ze Szczecina. Studentka Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Uwielbia stare kino, van Gogha, góry i gwiazdy. W wolnym czasie czyta, maluje i podróżuje gdzie się da. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (2013-2018) W KNHSŚ od roku akademickiego 2013/2014.

Lena Rydelska

Studentka ochrony dóbr kultury. Pochodzi z Bydgoszczy. Miłośniczka dalekich wycieczek autostopem, zwiedzania miast i miasteczek. Największą radość sprawia jej oglądanie obrazów Bosha oraz zdobywanie wiedzy o historii, kulturze i sztuce Niderlandów. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję prezesa Zarządu Koła.

Ewelina Mokijewska

Studentka ochrony dóbr kultury. Miłośniczka zwierząt, godzinami potrafi zachwycać się pięknem toruńskiej starówki, którą od lat poznaje na nowo. Lubi podróżować, spędzać swój czas na podziwianiu architektury kościołów i wędrówkach po muzeach. Zakochana w malarstwie surrealistycznym, sztuce Młodej Polski, dziełach prymitywistów niderlandzkich i sztuce średniowiecza, szczególnie gotyku. Wieczory spędza przy kubku czarnej kawy i dobrej książce, czasem przeleje swoje najskrytsze myśli na płótno bądź kartkę papieru. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Maria Hotel

Studentka ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019.

Michał Człapa

Student ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Rafał Lisicki

Student ochrony dóbr kultury. Absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu. Interesuje się militariami, historią Polski oraz swojego rodzinnego miasta Torunia. Jest zafascynowany obrazem kolei polskiej z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, a w szczególności trakcji parowej. Swoje pasje realizuje przy pomocy szeroko pojętego modelarstwa. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019.

Julia Rygielska

Studentka ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019.