Projekty

Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza od początku działalności realizuje wyznaczone sobie cele, określone w statucie. Najważniejszym jest PROJEKT ROCZNY, zakładający teoretyczne studia nad wybranym zagadnieniem sztuki i kultury średniowiecznej, zwieńczone objazdem naukowym i wystawą fotograficzna a także upowszechnieniem pozyskanego materiału fotograficznego w ramach Fototeki. Dotychczas zrealizowane projekty to: Średniowieczny Paryż i okolice (2009), Opactwo, katedra, pałac – średniowieczna Nadrenia i Westfalia śladami wielkich fundacji (2010), Praga i Karlstejn - Perły w Koronie Luksemburgów (2011), Miasta nadbałtyckie - potęga średniowiecznej Hanzy (2013), Lubeka - Królowa średniowiecznej Hanzy (2014), Cesarze, Biskupi, Książęta - Dolna Saksonia w średniowieczu (2015), W blasku Cesarstwa - Frankonia i Bawaria w średniowieczu (2016), W cieniu katedr domeny Kaptyngów - Reims, Laon i Soissons w średniowieczu (2017), W cieniu katedr domeny Kaptyngów II - Ile-de-France w dojrzalym średniowieczu (2018) itd.

W ramach poszerzania tematyki podejmowanej na wykładach kursowych członkowie przygotowują też indywidualne lub grupowe projekty, które są prezentowane na spotkaniach Koła w różnych formach (np. referatu okraszonego prezentacją multimedialną, dyskusji); organizowane są też poznawcze objazdy zabytkoznawcze. 

Stałym projektem jest FOTOTEKA. Od 2021 roku przy Kole działa SEKCJA KODYKOLOGICZNA zajmująca się zabytkoanczwymi studiami nad spuścizną rękopiśienną.