Aktualna lista członków Koła

Wiktor Binnebesel

Toruński autochton, który po ukończeniu klasy biologiczno-chemicznej wybrał się na podbój Sztuk Pięknych na Ochronie Dóbr Kultury. Interesuje się historią sztuki (nie tylko średniowieczną, ale nią chyba najbardziej) oraz historią Torunia i okolic (tak pokrótce). W wolnych chwilach zajmuje się planszówkami, pieszymi (ew. rowerowymi) wyprawami i marnowaniem czasu w muzeach, kościołach i zamkach. Od X 2016 do II 2018 Prezes Zarządu Koła, od X 2018 do IX 2019 r. wiceprezes Zarządu Koła. W KNHSŚ od roku akademickiego 2015/2016.

Hanna Goszczyńska

Studentka Ochrony Dóbr Kultury, pochodzi z Łodzi. Ukończyła studia I-go stopnia na kierunku Wzornictwo. Uwielbia twórczość Turnera, Francję i swojego kota. W wolnym czasie ogląda filmy, maluje oraz zwiedza świat. Marzy o wyjeździe w Bieszczady. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018.

Alicja Graczyk

Studentka Ochrony Dóbr Kultury i Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Pochodzi z Łodzi. Zafascynowana witrażem, w głównej mierze kopiowaniem kwater dawnych i podziwianiem tych średniowiecznych. Jest przekonana, że to w katedrach gotyckich, światło najbardziej urzekająco oddziaływuje na kolorowe szkło. W wolnym czasie wspina się i zaczytuje w literaturze górskiej. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018.

Damian Kolassa

Student Ochrony Dóbr Kultury. Przywędrowałem do Torunia w celu poszerzania swej wiedzy z zakresu historii, którą nabyłem w Technikum Budowlanym w Szczecinie. Interesuje się historią swego rodzinnego miasta (szczególnie jego podziemiami), okresem II wojny światowej oraz fotografią. W wolnym czasie udaję się na długie, piesze wycieczki w poznawaniu architektury miejsca, w którym się znajduję. Od III 2018 r. do IX 2019 r. wiceprezes Zarządu Koła. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018

Paulina Ruducha

Pochodzi ze Szczecina. Studentka Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Uwielbia stare kino, van Gogha, góry i gwiazdy. W wolnym czasie czyta, maluje i podróżuje gdzie się da. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (2013-2018) W KNHSŚ od roku akademickiego 2013/2014.

Lena Rydelska

Studentka ochrony dóbr kultury. Pochodzi z Bydgoszczy. Miłośniczka dalekich wycieczek autostopem, zwiedzania miast i miasteczek. Największą radość sprawia jej oglądanie obrazów Bosha oraz zdobywanie wiedzy o historii, kulturze i sztuce Niderlandów. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję prezesa Zarządu Koła.

Ewelina Mokijewska

Studentka ochrony dóbr kultury. Miłośniczka zwierząt, godzinami potrafi zachwycać się pięknem toruńskiej starówki, którą od lat poznaje na nowo. Lubi podróżować, spędzać swój czas na podziwianiu architektury kościołów i wędrówkach po muzeach. Zakochana w malarstwie surrealistycznym, sztuce Młodej Polski, dziełach prymitywistów niderlandzkich i sztuce średniowiecza, szczególnie gotyku. Wieczory spędza przy kubku czarnej kawy i dobrej książce, czasem przeleje swoje najskrytsze myśli na płótno bądź kartkę papieru. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Maria Hotel

Studentka ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019.

Michał Człapa

Poznańska Pyra. Student kierunku ochrona dóbr kultury. Miłośnik rzemiosła artystycznego, szczególnie stolarstwa, pieszych wycieczek miejskich jak i górskich. Uwielbia dobre jedzenie , poznawanie nowych smaków. Ciekawy świata. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Rafał Lisicki

Student ochrony dóbr kultury. Absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu. Interesuje się militariami, historią Polski oraz swojego rodzinnego miasta Torunia. Jest zafascynowany obrazem kolei polskiej z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, a w szczególności trakcji parowej. Swoje pasje realizuje przy pomocy szeroko pojętego modelarstwa. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019.

Julia Rygielska

Studentka ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019.

Daniel Dybowski

Student archeologii. Pochodzi z Torunia. Miłośnik późnego średniowiecza oraz czasów nowożytnych. Składa się na to zainteresowanie kulturą materialną, funeralną oraz sztuką owych epok. W wolnych chwilach lubi spędzać czas w murach kościołów gotyckich, muzeach oraz zgłębiać tajniki życia codziennego w średniowiecznych miastach, ze szczególnym uwzględnieniem rodzimego Torunia. Archeologiczne zainteresowania kieruje w stronę badań miast i krypt grobowych. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Kinga Oziębłowska

Studentka ochrony dóbr kultury (spec. konserwatorstwo). Absolwentka Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu – stąd też tytuł technik renowacji elementów architektury. Na toruńską uczelnię trafiła z ciekawości i przypadku, decyzji w żadnym wypadku nie żałuje. Lubi obserwować sposób, w jaki artysta osiąga efekty (np.) malarskie w swojej pracy. Pod tym kątem ceni sobie m.in. malarstwo impresjonizmu. Poza tym lubuje się w pracy z zabytkami – tym bardziej cieszy się ze zdobytej „licencji” na ich ochroniarza. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Kamila Konarska

Studentka Ochrony Dóbr Kultury, która zachwyca się pięknem otaczającego nas świata i interesuje się wkładem człowieka w jego rozwój. Czas wolny poświęca filmom, muzyce i plastyce. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca. Wierzy, że świat stoi przed nią otworem. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Monika Żyłka

Studentka ochrony dóbr kultury. Pochodzi z Tarnowskich Gór w województwie śląskim. Ukończyła specjalizację jubilerstwo w Liceum Plastycznym w Katowicach. Interesuje ją historia sztuki, a czas wolny spędza z nosem w książkach popijając ciepłą herbatę. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/20.

Joanna Konieczna

Studentka ochrony dóbr kultury (spec. muzealnictwo). Zafascynowana każdym zakątkiem świata, jego kulturą i sztuką. Uwielbia podróże, wycieczki rowerowe, a także piesze. Ostatnio oczarowana sztuką Dalekiego Wschodu. W wolnych chwilach tworzy własne prace rysunkowe oraz malarskie. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Mateusz Przedmojski

Student ochrony dóbr kultury (spec. konserwatorstwo). Torunianin zakochany we włoskim stylu życia. Miłośnik natury, sztuki wszelakiej, w szczególności pasjonat filmów Woody-ego Allena, malarz, podróżnik, poeta – autor książki „Życie To coś dla mnie”. Wolnych chwilach uwielbia gotować, tańczyć, pływać, jeździć na łyżwach i nartach. Gdyby nie studiował zapewne byłby ogrodnikiem ☺. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/20.

Katarzyna Gładysz

Studentka historii sztuki. Pochodzi z Tczewa. Jest byłą studentką medycyny. Uwielbia twórczość Prerafaelitów. W czasie wolnym maluje i podróżuje. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/20.

Agata Grodź

Studentka historii o specjalizacji media i administracja oraz historii sztuki na UMK. Choć na początku swojej przygody była zdecydowanym przeciwnikiem średniowiecza, dziś coraz bardziej staje się bezradna wobec uroku tej epoki, nie wyganiając jednocześnie ze swojego serducha wieków nowożytnych. Amatorka tanich podróży, życia na 200% możliwości i odkrywania miejsc zapomnianych, ale niezapominających. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.