Aktualna lista członków Koła

Lena Rydelska

Studentka ochrony dóbr kultury. Pochodzi z Bydgoszczy. Miłośniczka dalekich wycieczek autostopem, zwiedzania miast i miasteczek. Największą radość sprawia jej oglądanie obrazów Bosha oraz zdobywanie wiedzy o historii, kulturze i sztuce Niderlandów. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 i 2020/2021 pełniła funkcję prezesa Zarządu Koła.

Maria Hotel

Od 2018 roku studentka Ochrony Dóbr Kultury (od roku akademickiego 2021/2022 specjalizacji zabytkoznawstwo i muzealnictwo). Chociaż dyplom na licencjonowanego Ochroniarza poświęciła sztuce nowożytnej (i w tej właśnie najbardziej się lubuje), to po godzinach z przyjemnością zagłębia się także w mrok wcześniejszych epok. W średniowieczu (jak i w sztuce w ogóle) najbardziej docenia różnorodność oraz poczucie, że obcując z dziełami sztuki może być choć trochę bliżej tych, którzy byli przed nią. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W obecnym roku akademickim (2021/2022) pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Rafał Lisicki

Student ochrony dóbr kultury. Absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu. Interesuje się militariami, historią Polski oraz swojego rodzinnego miasta Torunia. Jest zafascynowany obrazem kolei polskiej z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, a w szczególności trakcji parowej. Swoje pasje realizuje przy pomocy szeroko pojętego modelarstwa. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019.

Katarzyna Gładysz

Studentka historii sztuki. Pochodzi z Tczewa. Jest byłą studentką medycyny. Uwielbia twórczość Prerafaelitów. W czasie wolnym maluje i podróżuje. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/20.

Agata Grodź

Studentka historii o specjalizacji media i administracja oraz historii sztuki na UMK. Choć na początku swojej przygody była zdecydowanym przeciwnikiem średniowiecza, dziś coraz bardziej staje się bezradna wobec uroku tej epoki, nie wyganiając jednocześnie ze swojego serducha wieków nowożytnych. Amatorka tanich podróży, życia na 200% możliwości i odkrywania miejsc zapomnianych, ale niezapominających. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Piotr Pawłowski

Student ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Natalia Kucharska

Studentka konserwacji i restauracji dzieł sztuki. W KNHSŚ od roku akademickiego 2020/2021.

Marianna Matczak

Studentka konserwacji i restauracji dzieł sztuki oraz ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ od roku akademickiego 2020/2021.

Agata Sałapa

Studentka Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki o nieskończonych pokładach optymizmu i wyobraźni. Pochodzi z Polic pod Szczecinem. Pasjonatka żeglarstwa, pieszych wędrówek i archeologii, a także odkrywania perełek sztuki średniowiecznej i barokowej w muzeach i kościołach. W wolnym czasie szkoli się na przewodnika miejskiego po Toruniu. Marzy o zostaniu rycerzem. W KNHSŚ od roku akademickiego 2021/2022.

Katarzyna Lewandowska

Studentka teologii. W KNHSŚ od 2022/23. Miłośniczka religioznawstwa, architektury sakralnej, wiedzy o zakonach i żywotów świętych, która zaczęła się od pewnego odwiedzenia z przyjaciółką kościoła pw. Katarzyny Aleksandryjskiej. Obecnie inspiruje się św. Hildegardą z Bingen. A swoją energię czerpie ze spotkań towarzyskich z pozytywnie zakręconymi przyjaciółmi z rodzinnego miasta. Fascynują ją zabytkowe miejsca, zachowane pomimo dramatycznej ich historii.

Bartosz Myśliński

Student I roku s2 Ochrony Dóbr Kultury

Anna Prendtke

Wiktoria Zuśka

Zuzanna Kubacka