Poczet Prezesów Zarządu Koła Naukowego Historyków Sztuki Średniowiecza UMK

MAGDALENA JAWOR
Prezes Zarządu Koła

od XII 2008 r.
do IX 2009 r.

ALICJA GRABOWSKA-LYSENKO
Prezes Zarządu Koła

od X 2009 r.
do IX 2012 r.

TOMASZ KOWALSKI
Prezes Zarządu Koła

od X 2012 r.
do IX 2015 r.

KATARZYNA BUCŁAW
Prezes Zarządu Koła

od X 2015 r.
do IX 2016 r.

WIKTOR BINNEBESEL
Prezes Zarządu Koła

od X 2016 r.
do II 2018 r.

KATARZYNA SINORACKA
Prezes Zarządu Koła

od II 2018 r.
do IX 2019 r.

     
     

 

 

Mateusz Marszałkowski

Jeden z założycieli Koła, absolwent ochrony dóbr kultury i studiów doktoranckich w zakresie nauk o sztuce na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Sztuką, a tym bardziej okresem średniowiecza, jak również pokrewnymi naukami, jak teologia, historia, zainteresował się dopiero na studiach. Paradoksalnie, najgłośniej przemówiło do niego średniowieczne iluminatorstwo. Stąd też praca magisterska poświęcona została filigranowej dekoracji Statutów zakonu krzyżackiego ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. Ponadto ceni twórczość van Gogha i jemu współczesnych. Lubi czytać, aczkolwiek woli podróżować i w ten sposób poznawać historię i kulturę. Wiceprezes Zarządu Koła w latach 2008/2009 - 2012/2013. Opiekun pomocniczy Koła w latach 2014/2015 i 2016/2017. 30 października 2020 roku ukończył swoją naukową przygodę z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK, uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o sztuce.

Joanna Daroszewska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury. Pochodzę z miejscowości Lubraniec położonej blisko Włocławka. W dzieciństwie każde wakacje spędzałam z rodzicami zwiedzając polskie zamki i ich ruiny. Zamiłowanie do historii zaszczepił we mnie wychowawca w gimnazjum, który z wielką pasją przekazywał nam swoją wiedzę na ten temat. Z wielką przyjemnością podróżuję po zakątkach Polski i poznaję jej historię oraz architekturę. W takie wyprawy zawsze zabieram ze sobą aparat fotograficzny, dzięki któremu może uwiecznić na fotografii wyjątkowe miejsca. W wolnym czasie staram się pogłębiać swoje zainteresowania kulinarne, a także oddać się dobrej książce. Interesują mnie też dzieje jej przodków, których historię sprzed dwóch wieków poznałam dzięki zjazdom rodzinnym. W KNHSŚ w latach 2014/2015 - 2018/2019.

Hanna Goszczyńska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury, pochodzi z Łodzi. Ukończyła studia I-go stopnia na kierunku Wzornictwo. Uwielbia twórczość Turnera, Francję i swojego kota. W wolnym czasie ogląda filmy, maluje oraz zwiedza świat. Marzy o wyjeździe w Bieszczady. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018 do ukończenia studiów.

Alicja Graczyk

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury i Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Pochodzi z Łodzi. Zafascynowana witrażem, w głównej mierze kopiowaniem kwater dawnych i podziwianiem tych średniowiecznych. Jest przekonana, że to w katedrach gotyckich, światło najbardziej urzekająco oddziałuje na kolorowe szkło. W wolnym czasie wspina się i zaczytuje w literaturze górskiej. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018 do ukończenia studiów.

Damian Kolassa

Absolwent Ochrony Dóbr Kultury. Przywędrował do Torunia w celu poszerzania swej wiedzy z zakresu historii, którą nabył w Technikum Budowlanym w Szczecinie. Interesuje się historią swego rodzinnego miasta (szczególnie jego podziemiami), okresem II wojny światowej oraz fotografią. W wolnym czasie udaje się na długie, piesze wycieczki w poznawaniu architektury miejsca, w którym się znajduje. Od III 2018 r. do IX 2019 r. wiceprezes Zarządu Koła. W KNHSŚ od roku akademickiego 2017/2018 do ukończenia studiów (2022).

Łukasz Makowski

Absolwent historii ze specjalnością "Dziedzictwo kulturowe Europy", absolwent I stopnia Ochrony Dóbr Kultury. Interesuje się wszystkim, co związane ze średniowieczem, przede wszystkim w kontekście kultury. Prócz tego lubi poezję dawną, odtwórstwo historyczne i twórczość Jacka Kaczmarskiego. W KNHSŚ w latach 2014/2015 - 2018/2019.

Agata Nowak

Ze sztuką średniowieczną miała styczność biorąc udział w spotkaniach grup rekonstrukcyjnych (XIII i XIV w.). Przyczyniło się to do fascynacji stylem życia ludzi tamtego okresu. Skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia i Liceum Plastyczne w Dąbrowie Górniczej na kierunku grafika warsztatowa. Uwielbia tworzyć i poznawać ludzi z pasją, których krąg w Kole Naukowym Historyków Sztuki Średniowiecza stale się powiększa. W roku akademickim 2015/2016 pełniła funkcję wiceprezesa zarządu. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (2013-2018), studiowała również Architekturę Wnętrz (2017-2019). Tytuł magistra ochrony dóbr kultury uzyskała w listopadzie 2019 roku. W KNHSŚ w latach 2013/2014 - 2018/2019.

Paulina Ruducha

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Pochodzi ze Szczecina. Studentka Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Uwielbia stare kino, van Gogha, góry i gwiazdy. W wolnym czasie czyta, maluje i podróżuje gdzie się da. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (2013-2018). Tytuł magistra ochrony dóbr kultury uzyskała w grudniu 2020 roku. W KNHSŚ od roku akademickiego 2013/2014 do ukończenia studiów na KiR.

Katarzyna Sinoracka

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury. Rodowita torunianka, która z zamiłowaniem zgłębia historię tutejszych zabytków. Pasjonuje ją twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza. W wolnym czasie lubi malować i włóczyć się po świecie. W KNHSŚ w latach 2014/2015 - 2018/2019. Od X 2016 do II 2018 r. wiceprezes Zarządu Koła; od III 2018 do IX 2019 r. prezes Zarządu Koła.

Ewelina Mokijewska

Studentka ochrony dóbr kultury. Miłośniczka zwierząt, godzinami potrafi zachwycać się pięknem toruńskiej starówki, którą od lat poznaje na nowo. Lubi podróżować, spędzać swój czas na podziwianiu architektury kościołów i wędrówkach po muzeach. Zakochana w malarstwie surrealistycznym, sztuce Młodej Polski, dziełach prymitywistów niderlandzkich i sztuce średniowiecza, szczególnie gotyku. Wieczory spędza przy kubku czarnej kawy i dobrej książce, czasem przeleje swoje najskrytsze myśli na płótno bądź kartkę papieru. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Michał Człapa

Poznańska Pyra. Student kierunku ochrona dóbr kultury. Miłośnik rzemiosła artystycznego, szczególnie stolarstwa, pieszych wycieczek miejskich jak i górskich. Uwielbia dobre jedzenie , poznawanie nowych smaków. Ciekawy świata. W KNHSŚ od roku akademickiego 2018/2019. W roku akademickim 2019/2020 i 2020/2021 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Julia Rygielska

Studentka ochrony dóbr kultury. W KNHSŚ w roku akademickim 2018/2019.

Daniel Dybowski

Student archeologii. Pochodzi z Torunia. Miłośnik późnego średniowiecza oraz czasów nowożytnych. Składa się na to zainteresowanie kulturą materialną, funeralną oraz sztuką owych epok. W wolnych chwilach lubi spędzać czas w murach kościołów gotyckich, muzeach oraz zgłębiać tajniki życia codziennego w średniowiecznych miastach, ze szczególnym uwzględnieniem rodzimego Torunia. Archeologiczne zainteresowania kieruje w stronę badań miast i krypt grobowych. W KNHSŚ w roku akademickim 2019/2020.

Kinga Oziębłowska

Absolwentka ochrony dóbr kultury (spec. konserwatorstwo). Absolwentka Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu – stąd też tytuł technik renowacji elementów architektury. Na toruńską uczelnię trafiła z ciekawości i przypadku, decyzji w żadnym wypadku nie żałuje. Lubi obserwować sposób, w jaki artysta osiąga efekty (np.) malarskie w swojej pracy. Pod tym kątem ceni sobie m.in. malarstwo impresjonizmu. Poza tym lubuje się w pracy z zabytkami – tym bardziej cieszy się ze zdobytej „licencji” na ich ochroniarza. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Kamila Konarska

Studentka Ochrony Dóbr Kultury, która zachwyca się pięknem otaczającego nas świata i interesuje się wkładem człowieka w jego rozwój. Czas wolny poświęca filmom, muzyce i plastyce. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca. Wierzy, że świat stoi przed nią otworem. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Joanna Konieczna

Absolwentka ochrony dóbr kultury (spec. muzealnictwo). Zafascynowana każdym zakątkiem świata, jego kulturą i sztuką. Uwielbia podróże, wycieczki rowerowe, a także piesze. Ostatnio oczarowana sztuką Dalekiego Wschodu. W wolnych chwilach tworzy własne prace rysunkowe oraz malarskie. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020.

Mateusz Przedmojski

Absolwent ochrony dóbr kultury (spec. konserwatorstwo). Torunianin zakochany we włoskim stylu życia. Miłośnik natury, sztuki wszelakiej, w szczególności pasjonat filmów Woody-ego Allena, malarz, podróżnik, poeta – autor książki „Życie To coś dla mnie”. Wolnych chwilach uwielbia gotować, tańczyć, pływać, jeździć na łyżwach i nartach. Gdyby nie studiował zapewne byłby ogrodnikiem ☺. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/20 do ukończenia studiów (2021).

Piotr Pluta

Absolwent architektury wnętrz (I st.) na UMK. Gdańszczanin, pasjonat historii i architektury. Wielokrotny laureat Olimpiady Wiedzy o Gdańsku, miłośnik historii i sztuki Gdańska i Prus. Lubi podróżować, zwiedzać muzea i kościoły oraz odkrywać zakamarki miast. Uwielbia przeglądać stare plany miast i mapy. Architektoniczne zainteresowania kieruje zarówno w stronę historycznych stylów (z naciskiem na romanizm, gotyk, secesję i modernizm oraz brutalizm), jak i połączenia ergonomii i estetycznych form, poza tym zagadnień z dziedziny urbanistyki i jakości przestrzeni publicznych. W KNHSŚ od roku akademickiego 2019/2020. W roku akademickim 2020/2021 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Koła.

Grzegorz Grąbczewski

Absolwent Ochrony Dóbr Kultury. Pochodzi ze Śląska. W 2009 r. ukończył studia teologiczne na Uniwersytecie Opolskim i przyjął święcenia kapłańskie. Pracę duszpasterską, obecnie ze studentami, łączy ze studiowaniem. Od roku 2017/18 rozpoczął studia doktoranckie w zakresie teologii. Interesuje się historią i kulturą, zwłaszcza średniowiecza, wolne chwile spędza czytając i podróżując. Członek Koła od 2015/2016 do 2017/2018

Patrycja Dądela

Studentka Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, pochodząca z Częstochowy. Pasjonatka szeroko pojętej sztuki minionych epok: malarstwa, muzyki, tańca, poezji i literatury. Fascynuje ją również ówczesna obyczajowość. Zajmuje się rekonstrukcją historyczną XVIII i XIX wieku; działa w Garnizonie Fortecy Częstochowskiej i Grupie Kostiumowej ,,Krynolina”. Wolny czas poświęca szkicowaniu, szyciu, literaturze i spacerom." Członek Koła od 2015/2016 do 2016/2017

Karolina Kołodziejska

Studentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. konserwatorstwo). Pochodzę ze Szczecina i żegluje właściwie od urodzenia. Technikum budowlane pozwoliło mi odkryć zainteresowanie architekturą. Miłośniczka i obrońca zwierząt. W wolnych chwilach jeżdżę konno i czytam książki, głównie fantasy. Na życie patrzę przez pryzmat barw i muzyki. Sztuka średniowiecza jest nowym punktem w moim kręgu zainteresowań. Członek Koła w roku akademickim 2017/2018.

Weronika Przygocka

Studentka Ochrony Dóbr Kultury. Miłośniczka książek, muzyki i długich spacerów. Hobbystycznie zajmuje się rysunkiem i wrotkarstwem. Choć przygodę ze sztuką średniowiecza dopiero zaczyna, już zdążyła się w niej zauroczyć. Członek Koła od 2015/2016 do 2017/2018

Ewa Szymendera

Absolwentka ODK na specjalizacji zabytkoznawstwo i muzealnictwo. Działa w kole od połowy I roku studiów (zaczynała razem z Tomaszem). Bardzo lubi średniowiecze europejskie, jego kulturę i sztukę, zarówno tą monumentalną, jak i tą drobną. Od jakiegoś czasu interesuje się również średniowieczem Ameryki Łacińskiej, które jest równie interesujące co europejskie, jednak bardziej pociągające ze względu na swoją językową niedostępność (z tego i paru innych powodów uczy się hiszpańskiego w rytmach latino). Poza studiami szerzy sztukę wśród najmłodszych na własnych warsztatach plastycznych oraz troszkę handluje porcelaną - taka wprawka na to, co będzie po studiach. Saludo! Członek Koła od 2010/2011 do 2014/2015; (w latach 2012-2015 wiceprezes Zarządu Koła).

Marta Szoda

Absolwentka ODK na specjalności Muzealnictwo i Zabytkoznawstwo (2015). Pochodzi z Sokólszczyzny. Od dziecka chciała zajmować się wszystkim związanym z historią, czasem nawet jej się to udaje. Uwielbia dobrą książkę, dobrą muzykę (szczególnie na żywo) oraz podróże autostopem. Dobrze gotuje (szczególnie potrawy wigilijne, które kołowicze zachwalają). Członek Koła od 2014/2015 do 2015/2016.

Celina Łozowska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. Muzealnictwo z Zabytkoznawstwem) w 2015 r. Do polubienia średniowiecza potrzebowała czasu. Jej oczom miła jest zwłaszcza rzeźba. Zainteresowała się historią i ikonografią dawnego państwa zakonnego na terenach Prus (być może ze względu na jego działalność w regionie, który szczególnie jest jej bliski). Zakochana w słonecznej Toskanii, toruńskiej starówce i wiejskich krajobrazach. Członek Koła od 2011/2012 do 2014/2015

Monika Ratajczyk

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. Zabytkoznawstwo i Muzealnictwo) z 2016 r. Sztuką bardziej woli zajmować się w praktyce niż w teorii. W średniowieczu najbardziej przemawia do niej Sztuka Normandzka, reszta zainteresowań kreci się wokół Nowożytności ze szczególnym naciskiem na Barok Rzymski. Najbardziej kocha twórczość Giovanniego Lorenza Berniniego ale ceni także Caravaggia, Jana Vermeera, Antoniego Canova, Salvadora Dali, Alfonsa Muchę czy Zdzisława Beksińskiego.Lubi czarną kawę, podróże, sushi, tiramisu, książki o sztuce, piękną ceramikę i swojego kota. Członek Koła od 2011/2012 do 2015/2016.

Dariusz Kuźnik

Absolwent Ochrony Dóbr Kultury. Lublinianin, niedoszły geograf, obecnie studiuje w Toruniu Ochronę Dóbr Kultury. Najwięcej miejsca w jego głowie zajmują mapy i plany kolejnych podróży, w sercu - Lwów i Kresy. Kocha góry, miasta i architekturę. Członek Koła w roku akademickim 2017/2018.

Anna Maria Walisko

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury. Dzięki pracy w Kole odkrywa urok i duszę średniowiecznego miasta, natomiast w szczególności interesuje ją urbanistyka i architektura. Lubi robić kwiaty z bibuły, podróżować. Kocha twórczość Rembrandta. Członek Koła od 2013/2014 do 2017/2018. Tytuł magistra ochrony dóbr kultury uzyskała w październiku 2019 roku.

Olga Łazarewicz-Pudłowska (Słoma)

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury. Średniowieczem zainteresowała się już w gimnazjum, kiedy to zajmowała się odtwarzaniem życia codziennego z wieku XV jako członek Drużyny Rycerskiej Ziemi Chęcińskiej "Chorągiew FERRO AQUILAE". Teraz swoją uwagę skupia na gotyckich katedrach i kościołach a jej ulubionym jest Sainte-Chapelle w Paryżu. Pasjonatka historii sztuki. Jest bezgranicznie zakochana w teatrze. Lubi swoje rodzinne miasteczko - Chęciny oraz dzieła Józefa Szermentowskiego. Członek Koła od 2014/2015 do 2017/2018; (w latach 2016-2018 wiceprezes Zarządu Koła).

Kamil Krzyżanowski

Student Ochrony Dóbr Kultury. Ulubionym zabytkiem średniowiecznym Kamila jest Pieta z Ostródy. Jego pasją są spontaniczne podróże autostopem. Jest również entuzjastą motoryzacji, w garażu trzyma wieloletniego Wartburga. W młodości jeździł konno, nawet na oklep. Ponadto interesuje się kulturą rdzennych północnoamerykańskich Indian. Niektórzy twierdzą że jest Amiszem. Członek Koła od 2015/2016 do 2017/2018

Hubert Binnebesel

Student archeologii, prezes Akademickiego Koła Badań Podwodnych. Rodowity Torunianin. Średniowiecze kocha w całej rozciągłości, od katedr przez topory z dna Jeziora Lednickiego, do kastylijskiego związku hodowców owiec. Prywatnie niezwykle przystojny opiekun sympatycznego Fiata 126p. Członek Koła w roku akademickim 2017/2018

Eliza Gazicka

Studentka Ochrony Dóbr Kultury. Po ukończeniu koszalińskiego plastyka zabawiła tam rok dłużej ale okazało się, że Wzornictwo nie jest ty, co tygryski lubią najbardziej. Lubi jeść i spać a hobbystycznie wysadza piekarniki. Średniowiecze uważa za bardzo ciekawą pełną paradoksów epokę, a przede wszystkim bardzo zabawną. Swoją wiedzę określiłaby mianem szczęśliwego ignoranta, ale koło naukowe to świetna okazja, by poszerzyć swoje horyzonty, spotkać się z entuzjastycznym podejściem innych członków Koła i być ignorantem trochę mniej. Członek Koła w roku akademickim 2015/2016.

Weronika Mrugalska (Pacholik)

Studentka Ochrony Dóbr Kultury. Pochodzę z Włocławka, a na czas studiów mieszkam w Toruniu. Tematy sztuki i architektury są mi bardzo bliskie. Fascynuje mnie zwiedzanie zabytków Polski i nie tylko. Wolny czas poświęcam literaturze i inspirującym filmom. Członek Koła od 2014/2015 do 2016/2017

Natalia Pytlik

Absolwentka ODK. Pochodzi z Włoszakowic k. Leszna. Interesuje się twórczością Picassa i dzikimi zwierzętami(zwłaszcza surykatkami). Zyskuje przy bliższym poznaniu, nie lubi wychodzić przed szereg, za to lubi słuchać co mają do powiedzenia inni. W wolnych chwilach słucha Mumford & Sons. Przygodę ze średniowieczem dopiero zaczyna, choć zdążyła już zakochać się w rzeźbie architektonicznej. Członek Koła od 2014/2015 do 2016/2017

Katarzyna Bucław

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury, spec. Zabytkoznawstwo i Muzealnictwo. Interesuje się sztuką średniowieczną, zwłaszcza szeroko pojętym rzemiosłem artystycznym. Zajmuje ją też kostiumologia i życie codzienne ludzi średniowiecza. Lubi podróżować, czytać książki historyczne oraz oglądać ich ekranizacje, poszukując prawdy historycznej w fikcji literackiej. Od 2013 r. działa także w Dyskusyjnym Klubie Filmów Historycznych. Członek Koła od 2011/2012 do 2015/2016; (w roku akademickim 2014/2015 wiceprezes, w 2015/2016 prezes Zarządu Koła)

Nicola Jabłońska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury, była studentka Prawa. Początkująca w dziedzinie historii sztuki. Od zawsze przyciągały ją stare i tajemnicze budowle, nigdy jednak nie starała się zgłębiać wiadomości na ich temat. Wolała je wyobrażać sobie tętniące życiem i samej tworzyć ich historię. Po pobycie w Norwegii gdzie miała okazję zobaczyć na własne oczy średniowieczne, norweskie zabudowania, o których wcześniej czytała tylko w baśniach, postanowiła poznać ich prawdziwą historię. Interesuje się wszystkim po trochu, nie lubi się ograniczać. Najchętniej zostałaby specjalistką od wszystkiego, bo nic co ludzkie nie jest jej obce. Członek Koła od 2013/2014 do 2015/2016

Jakub Grzegorz Każarnowicz

Wybierając los swój, wybrał konserwatorstwo, z woli Bożej Mazur, z powołania żeglarz, jako początkujący witrażysta fascynuje się sztuką witreatorską, także szkłem i światłem. W wolnych chwilach próbuje wgłębiać się w urbanistykę, a od niedawna także w duchowość średniowiecza i kwestie związane z doktrynami i estetyką. Członek Koła od 2010/2011 do 2015/2016

Angelika Kocik

Absolwentka ODK. Mieszka w niewielkiej miejscowości położonej w pobliżu Chełmna. Ukończyła liceum plastyczne o specjalizacji reklama wizualna. Interesuje się malarstwem od najmłodszych lat. Własnoręcznie maluje na ścianach, w pomieszczeniach domowych i nie tylko. Poza tym bardzo lubi sport, dobrą książkę i spotkania z przyjaciółmi. Chętnie bierze udział w przeróżnych konkursach recytatorskich, a także dotyczących znajomości wiedzy o zabytkach jak np."Mały przewodnik po Ziemi Chełmińskiej". Będąc już studentką zafascynowała się historią, a szczególnie średniowieczem. Członek Koła w roku akademickim 2014/2015

Jagoda Lewicka

Studentka Ochrony Dóbr Kultury. Średniowiecze zafascynowało ją dzięki zetknięciu się z twórczością zespołu tańca dawnego Belriguardo w Lublinie, skąd pochodzi. Uwielbia muzykę folkowych zespołów z różnych stron świata, sięgających do tradycji muzyki okresu średniowiecza. Intryguje ją symbolika obecna w średniowiecznej sztuce. Dzięki działalności w kole chętnie poznaje inne aspekty tego pełnego tajemnic okresu. W wolnym czasie eksperymentuje z kuchnią wegetariańską i odkrywa tajniki sztuki cyrkowej. Członek Koła od 2013/2014 do 2014/2015

Maciej Kazimierz Strzelczyk

Ur. 24.11.1990 r w Płocku. Absolwent Ochrony Dóbr Kultury – Zabytkoznawstwo i Muzealnictwo. Żyje ze sztuką od dzieciństwa. Średniowiecze urzekło go rzemiosłem artystycznym swojego czasu. W zachwyt wprawia go wszystko co ukształtowała ręka ludzka czasu średniowiecza. Interesuje się także działalnością i funkcjonowaniem średniowiecznych cechów rzemieślniczych o charakterze artystycznym. Z zawodu sztukator, w wolnym czasie lubi malować, brzdękać na strunach gitary, rysować, rzadziej rzeźbić. Tęskni za górami ze względu na miejsce pochodzenia jakim jest wschodnia część Małopolski. Uwielbia podróże na które nie wyjeżdża bez aparatu fotograficznego. Nie umie jeździć na nartach, gdyż nigdy nikt go na nie nie zabrał. Członek Koła od 2012/2013 do 2015/2016; (w latach 2013-2016 wiceprezes Zarządu Koła)

Jagoda Marciniak (Romanowska)

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury na specjalizacji Zabytkoznawstwo i Muzealnictwo. Pochodzi znad morza (przyznaje się do korzeni w Sierpcu i na Ukrainie) i ciężko jej się obejść bez tamtejszego powietrza. Sztuką i jej historią zainteresowała się dopiero na studiach, a fascynację sztuką średniowiecza zaszczepiła w niej sama Pani Opiekun Koła. Jak każda kobieta lubi kolorowe szkiełka, więc interesuje się witrażem, ciekawi ją także kostiumologia i heraldyka. Przez krótki czas zajmowała się tematyką śmierci w sztuce staropolskiej. Poza zagadnieniami dotyczącymi studiów interesuje się także teologią i funkcjonowaniem ludzkiego mózgu. Jak każdy człowiek lubi podróże, biorąc pod uwagę, że jest znad morza, preferuje piękne Tatry i Bieszczady. Od 2013 r. działa także w Dyskusyjnym Klubie Filmów Historycznych. Członek Koła od 2013/2014 do 2015/2016

Anna Popławska

Studentka Historii i Ochrony Dóbr Kultury na specjalności Konserwatorstwo. Pochodzi z Puszczy Knyszyńskiej położonej na Podlasiu. W kontakcie ze sztuką odnajduje spokój, którego czasami brakuje jej w miejskim życiu. Szczególnie miłuje architekturę drewnianą i dekoracje snycerskie, jednocześnie nie może oprzeć się gotykowi francuskiemu. Marzy o samodzielnym wyremontowaniu przedwojennego domu odziedziczonego po dziadkach. Członek Koła w roku akademickim 2014/2015.

Izabela Stenka

Studentka Ochrony Dóbr Kultury. Pochodzi z samego serca Kaszub. Dopiero wchodzi w drzwi średniowiecza. Jej pasją jest rysowanie. W wolnych chwilach łapie za aparat i ogląda ambitne kino. Oczarowana malarstwem impresjonistycznym i fanka twórczości Jacka Malczewskiego.Członek Koła w roku akademickim 2014/2015/.

Emilia Brewka

Studentka Ochrony Dóbr Kultury. Pochodzi z Kaszub. Planuje wzbogacić swoją wiedzę o średniowieczu, szczególnie w temacie architektury. Wolny czas poświęca wędrówkom, literaturze, muzyce, koszykówce, rysowaniu, kulturze japońskiej i ciekawym filmom. Członek Koła od 2014/15 do 2015/2016

Marcin Ceglarski

Absolwent ODK spec. Konserwatorstwo. Członek koła od 2012 roku. Szczególnie interesuje go budownictwo drewniane, kultura i sztuka krajów skandynawskich oraz polska architektura i sztuka średniowieczna. Entuzjasta dawnych technik budowlanych oraz stolarki. Wysoko ceni także sztukę nowoczesną. Miłośnik zabytkowej motoryzacji. Członek Koła od 2011/2012 do 2014/2015

Monika Kazimierczak

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. konserwatorstwo). W średniowieczu interesuję ją szczególnie urbanistyka, architektura oraz życie codzienne. Jest zafascynowana sztuką i kulturą prekolumbijską, chociaż o średniowieczu Ameryki Łacińskiej stara się nie zapominać. Uwielbia podróże i dobre kino. Członek Koła od 2011/2012 do 2014/2015.

Kinga Nastula

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury. Zakochała się w Toruniu kilka lat temu i postanowiła w nim zapuścić korzenie. Dopiero zaczęła przygodę z Kołem, ale już zdążyło ją zauroczyć średniowiecze. Nie może obejść się bez słuchania muzyki, czytania książek, oglądania filmów. Uwielbia publikacje Jane Austen, dzieła Z.Beksińskiego, A.Modiglianiego, V.van Gogha oraz... czekoladę. Członek Koła od 2014/15 do 2015/2016.

Anita Ochman

Absolwentka Ochrony dóbr kultury, była studentka archeologii. Interesuje się prahistorią, cywilizacjami prekolumbijskimi, dwudziestoleciem międzywojennym i II wojną światową (szczególnie rolą kobiet w łączności AK). Nie może żyć bez muzyki i książek, lubi koncerty rockowe, twórczość Tolkiena i filmy Bergmana. Uwielbia impresjonizm i malarstwo Prerafaelitów. Dopiero zaczyna swoją przygodę ze sztuką średniowieczną. Członek Koła od 2014/15 do 2015/2016.

Justyna Kwiatkowska (Pietruszewska)

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury, specjalizacja: Muzealnictwo i Zabytkoznawstwo. Kujawianka, zakochana w swoim regionie. Próbuje nauczyć się zielarstwa. W średniowieczu fascynuje ją świat baśni i legend, życie codzienne oraz stroje. Swój wolny czas lubi spędzać aktywnie grając w tenisa, pływając czy strzelając z łuku. Chętnie wspina się po polskich Tatrach i podróżuje po świecie. Ostatnio zaprzyjaźniła się z Madonną ze Skępego. Członek Koła od 2013/2014 do 2014/2015.

Filip Badowski

Ur. 6.12.1987 r. Absolwent Ochrony Dóbr Kultury (spec. Zabytkoznawstwo i Historia Dzieł Sztuki). Interesuje się sztuką romańską i gotycką. Lubi podróże, niekomercyjne kino i dobre książki. Członek Koła od 2008/2009 do 2012/2013 (grupa założycielska Koła).

Katarzyna Pietrzak

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. Konserwatorstwo). Zamiłowaniem do zabytków w tym i średniowiecznej architektury "zarazili" ją rodzice. Zaraz po architekturze upodobała sobie rzeźbę. Można powiedzieć że nie ma dla niej w historii sztuki tematów nieciekawych. Lubi czytać dobre książki, zwłaszcza o artystach, technikach i technologiach w sztuce. Najpiękniejsze są dla niej polskie Karkonosze i Słowackie Tatry ale po nizinach też chętnie podróżuje, zwłaszcza jeżeli można tam coś ciekawego zobaczyć. Gdy pogoda daje taką możliwość można ją także zobaczyć nieraz pływającą na kajaku po różnych rzekach i rzeczkach. Członek Koła od 2011/2012 do 2012/2013.

Marta Łosińska

Urodzona w Lęborku w roku transformacji ustrojowej Polski. Studentka prawa w Toruniu. Interesuje się literaturą piękną, psychologią kliniczną i uwielbia podróżować. Nie należy zapominać o tym, iż każdy przybytek sakralny zaczyna zwiedzać od… konfesjonału. Pracuje też dla 'konkurencji' - Studenckiego Koła Naukowego Kryminalistyki. Członek Koła od 2008/2009 do 2011/2012 (grupa założycielska Koła)

Wiktoria Rzepińska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. Muzealnictwo i Zabytkoznawstwo) i Krytyki artystycznej. W średniowiecznej sztuce urzekło ją malarstwo tablicowe i ścienne, szczególnie to, ukazujące tematy 'turpizmu gotyckiego'. Interesuje się także ikoną bizantyńską oraz jej teologią. Poza studiowaniem gra na saksofonie oraz śpiewa, a czasem zdarza jej się stworzyć coś swojego. Członek Koła w roku akademickim 2011/2012

Regina Zaniewska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. konserwatorstwo). Pierwszą i jedyną miłością z przedstawicieli sztuki jest Michał Anioł. Najbardziej bliska jej sercu jest architektura i detale architektoniczne, co do stylu to wybredna nie jest i lubi dowiedzieć się czegoś nowego o różnych dziedzinach i dziełach. Zamiłowanie do piękna wieków średnich czerpie z rodzinnego miasta Grodna, który słynie z różnorodności stylowych i kulturalnych. Poza sztuką zajmuje się sportem, śpiewem i pisaniem wierszy. Jak i większość lubi podróże, takie małe i duże. Członek Koła od 2012/2013 do 2013/2014.

Katarzyna Jagielska

Absolwentka Historii Sztuki. Interesuje się wszystkim co oscyluje wokół średniowiecza, począwszy od architektury, poprzez kostiumologię aż po życie codzienne. Szczególnym sentymentem darzy sztukę gotycką. Jeśli ma tylko okazję podróżuje i zwiedza zamki, żeby choć na chwilę poczuć ducha minionej epoki. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również teatr tańca, literatura piękna oraz powieść gotycka. Zainspirowana jest twórczością Samuela Becketta i Edgara Allana Poe, który reprezentuje czarny romantyzm. Członek Koła od 2010/2011 do 2012/2013

Marta Kamińska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. konserwatorstwo). Członek Koła od 2011/2012 do 2012/2013.

Paulina Władecka

Absolwentka Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Członek Koła w roku akademickim 2012/2013.

Barbara Wiśniewska

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. Muzealnictwo z Zabytkoznawstwem). Interesuje się sztuką średniowiecza, a zwłaszcza rzemiosłem artystycznym tej epoki. Poza studiowaniem uwielbia podróżować. Działa aktywnie w Sekcji Balonowej Aeroklubu Pomorskiego. W niedalekiej przyszłości – pani pilot balonu na ogrzane powietrze ;-) . Członek Koła w roku akademickim 2011/2012.

Sandra Gajdzik

Absolwentka ODK spec. Zabytkoznawstwo i Historia Dzieł Sztuki. W kręgu jej zainteresowań znajduje się sztuka średniowieczna zwłaszcza plastyka i rzemiosło artystyczne, a także malarstwo niderlandzkie. W wolnych chwilach lubi czytać książki i planować kolejne podróże. Członek koła od 2008/2009 do 2012/2013; (wiceprezes Zarządu Koła od 2008/2009 do 2011/2012. grupa założycielska Koła)

Romana Gała

Absolwentka historii sztuki. Pasjonuje się historią średniowiecza a zwłaszcza religijnością człowieka i kulturą ludową. Poza tym zaczęły pochłaniać ją zagadnienia religioznawstwa, filozofii i ikon. Jej idole to Tolkien, Paolini i Ojciec Jan Twardowski; kocha koty :) . Członek Koła od 2009/2010 do 2010/2011

Oliwia Juras

Ukończyła liceum plastyczne w Tarnowie na specjalności Reklama Wizualna. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury. W historii sztuki interesuje ja przede wszystkim architektura i zagadnienia konstrukcyjne. Od początku studiów związana jest z Europejskim Forum Studentów AEGEE-Toruń, gdzie współpracuje głównie przy projektach edukacyjnych. Uwielbia Joannę Chmielewską, Johna Davisa i czekoladę truskawkową. Członek Koła od 2008/2009 do 2011/2012.

Izabella Klawińska

Absolwentka ODK spec. Zabytkoznawstwo i Historia Dzieł Sztuki oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki (specj. konserwacja papieru i skóry). Wrocławianka zakochana w gotyckich kościołach toruńskich. Interesuje się architekturą gotycką oraz życiem ludzi średniowiecza, dlatego lubi zwiedzać zamki oraz ich ruiny, którymi usiany jest Dolny Śląsk i cała Polska. Członek Koła w roku akademickim 2010/2011.

Sylwia Wasik (Marlenga)

Absolwentka Kulturoznawstwa. Pochodzi z Mazowsza. Pasjonuje się historią obyczajowości i religii na przestrzeni wieków, także miniatorstwem, malarstwem, rzeźbą i złotnictwem, szczególnie w średniowieczu. Od wielu lat bardzo interesuje się archeologią. Uwielbia Japonię i Irlandię. Swego czasu zgłębiała zagadnienia związane z Ratuszem Głównego Miasta w Gdańsku, w związku z pracą proseminaryjna pod kierunkiem dr Michała Woźniaka.

Joanna Wojtak

Absolwentka Historii Sztuki. Interesuje się życiem oraz codziennością ludzi średniowiecza, a także sztuką tego okresu. Dopiero zaczyna przygodę ze średniowieczem i zamierza pogłębiać swoją wiedzę. Członek Koła w roku akademickim 2010/2011.

Marta Langner

Ur 11.10. 1987r. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultur na wydziale Sztuk Pięknych UMK. W Inowrocławiu, gdzie kończyła szkołę średnią, narodziło się jej zainteresowanie sztuką i teatrem amatorskim. Bliskość miejsc takich jak Strzelno czy Toruń przyczyniło się do zwrócenia uwagi na twórczość średniowiecza. Studia ukierunkowały ją w szczególności na zagadnienie sztuki sepulkralnej. Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010 (grupa założycielska Koła)

Magdalena Jawor

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury, specjalność Zabytkoznawstwo i Historia Dzieł Sztuki w ramach MISH. Pochodzi z Pomorza Zachodniego. W ramach edukacji wyższej przez pewien czas związana z Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie studiowała Kulturoznawstwo. Epoką średniowiecza pasjonuje się od dawna-zajmują ją, oprócz samej sztuki, historia kultury i estetyka wieków średnich. Pod wpływem codziennego obcowania ze sztuką Torunia rozwinęła zainteresowania dotyczące dawnego Państwa Zakonu Krzyżackiego. Podczas seminarium z historii sztuki średniowiecza prowadzonego przez dr hab. Elżbietę Pilecką zrealizowała pracę pt. Nowo odkryte malowidła w kościele pofranciszkańskim w Chełmnie – zarys problematyki; w ramach licencjatu zajmuje się detalem i rzeźbą architektoniczną zakrystii przy farze NMP w Chełmnie. Najchętniej czytani przez nią mediewiści to Jacques le Goff, Regine Pernoud. Ostatnio chętnie sięga po powieści historyczne, których fabuła osadzona jest w realiach epoki średniowiecznej. Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010; (w roku akademickim 2008/2009 prezes Zarządu Koła); (grupa założycielska Koła)

Joanna Jakutowicz

Absolwentka ODK. Swoją przygodę ze średniowieczem zaczęła od... studiów na kierunku stosunki międzynarodowe na UMK. Następnie przyszła kolej na drugi kierunek, którym ostatecznie (po wielkich dylematach) stała się Ochrona Dóbr Kultury ze specjalnością Zabytkoznawstwo i Sztuka Orientu. Już w trakcie studiów na ODK zdała egzamin magisterski na stosunkach międzynarodowych obejmujący swą tematyką doktryny polityczne i najnowszą historię Niemiec. Od dwóch lat doktorantka, w ramach pracy doktorskiej z zakresu nauk historycznych zajmuje się najnowszą historią Warmii i Mazur. Zainteresowania te zaowocowały głębszym zainteresowaniem regionem i jego historią, co z kolei przełożyło się na zakres pacy magisterskiej na ODK obejmujący swą tematyką malowidła ścienne na zamku biskupim w Lidzbarku Warmińskim. Poza wyżej wymienionymi dziedzinami interesuje się również filozofią i historią literatury. Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010.

Joanna Sztama (Kilian)

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury specjalizacja Historia i Zabytkoznawstwo Dzieł Sztuki. Jako lokalna patriotka ceni przede wszystkim sztukę małopolską, mieszkając obecnie w Toruniu zaczęła pasjonować się także sztuką tego regionu, zwłaszcza gotycką architekturą kościoła farnego w Chełmnie;) Członek Koła w roku akademickim 2008/2009.

Marianna Kretowicz

Urodzona w 1990 roku we Lwowie. Absolwentka ODK, specjalność- Zabytkoznawstwo i Historia Dzieł Sztuki. Interesuje się kostiumologią i fotografią. Najbardziej absorbującym ją zagadnieniem sztuki wieków średnich jest środowisko bizantyńskie, zwłaszcza malarstwo ikonowe. Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010 (grupa założycielska Koła)

Anna Śliwińska (Modelska)

Absolwentka II roku Ochrony Dóbr Kultury na specjalizacji konserwatorstwo. Wcześniej uczennica Liceum Plastycznego w Supraślu w klasie o profilu Tkactwo artystyczne. Zainteresowania historią sztuki pojawiły się u mnie już przed pójściem do liceum, w szkole średniej znacznie się rozwinęły – co spowodowało wybór kierunku studiów. Interesuje mnie zwłaszcza architektura – nie tylko średniowieczna. Poza tym w sferze moich zainteresowań leży również grafika komputerowa i fotografia.Członek Koła w roku akademickim 2008/2009.

Maciej Przybylski

Absolwent Ochrony Dóbr Kultury, specjalność Zabytkoznawstwo i Historia Dzieł Sztuki. Po rocznej przerwie na Dalekim Wschodzie powrócił do zajmowania się sztuką średniowieczną rodzinnego Torunia i regionu Państwa Zakonnego. Przygotował pracę magisterską pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pileckiej na temat gotyckich malowideł ściennych w Toruniu. Fascynuje go pełna symbolicznych znaczeń sztuka wieków średnich będąca zwierciadłem społeczno-kulturalnego życia epoki. Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010.

Bogusz Wasik

Absolwent archeologii (specjalność archeologia architektury) i Ochrony Dóbr Kultury (specjalizacja konserwatorstwo). Pracę magisterską napisałem na temat przemian w fortyfikacjach zamków wielkopolskich w dobie rozpowszechnienia się broni palnej (XV wiek). Moje zainteresowania dotyczą w znacznej mierze architektury militaris. Chodzi tu głównie o zamki, które fascynują mnie od dzieciństwa. Efektem i objawem tych zainteresowań są liczne podróże po zamkach i ich pozostałościach (byłem na ponad 350 obiektach w Polsce) oraz wykonywanie rekonstrukcji zamków w postaci modeli. Moje zainteresowania castelologią nie ograniczają się chronologicznie bynajmniej do średniowiecza i obejmują także czasy późniejsze. Ponadto interesują się historią. W znacznym stopniu fascynują mnie czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów i różne związane z nią aspekty: kultura i obyczajowość, zagadnienia związane z ustrojem, wojskowością i uzbrojeniem itd. W 2015 roku obronił doktorat w Instytucie Archeologii UMK w Toruniu.

Katarzyna Bartosiewicz (Zawadzka)

Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (specjalności: Konserwatorstwo oraz Historia i zabytkoznawstwo dzieł sztuki). Przygotowała pracę magisterską "Zamek Krzyżacki w Toruniu - semantyka architektury feudalnej i miejskiej" oraz pracę licencjacką z drugiej specjalności o Portalu bierzgłowskim - obie pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pileckiej. Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010

Dawni członkowie Koła:

mgr Łukasz ANTCZAK - Członek Koła w roku akademickim 2009/2010

mgr Filip BADOWSKI - Członek Koła od 2008/2009 do 2012/2013 (grupa założycielska Koła)

mgr Katarzyna BARTOSIEWICZ (Zawadzka) - Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010

Rafał BIAŁKOWSKI - Członek Koła w roku akademickim 2012/2013

Hubert BINNEBESEL - Członek Koła w roku akademickim 2017/2018

Emilia BREWKA - Członek Koła od 2014/15 do 2015/2016

mgr Katarzyna BUCŁAW - Członek Koła od 2011/2012 do 2015/2016; (w roku akademickim 2014/2015 wiceprezes, w 2015/2016 prezes Zarządu Koła)

mgr Marcin CEGLARSKI - Członek Koła od 2011/2012 do 2014/2015

Joanna DAROSZEWSKA - Członek Koła od 2014/2015 do 2018/2019

Patrycja DĄDELA - Członek Koła od 2015/2016 do 2016/2017

mgr Daria DOŃCZYK - Członek Koła w roku akademickim 2012/2013

mgr Sandra GAJDZIK - Członek koła od 2008/2009 do 2012/2013; (wiceprezes Zarządu Koła od 2008/2009 do 2011/2012. grupa założycielska Koła)

mgr Romana GAŁA - Członek Koła od 2009/2010 do 2010/2011

Eliza GAZICKA - Członek Koła w roku akademickim 2015/2016

Patrycja GIBUŁA (Gamońska) - Członek Koła od 2011/2012 do 2013/2014

mgr Grzegorz GRĄBCZEWSKI - Członek Koła od 2015/2016 do 2017/2018

mgr Elżbieta HAŁASZKIEWICZ - Członek Koła od 2011/2012 do 2012/2013

Nicola JABŁOŃSKA - Członek Koła od 2013/2014 do 2015/2016

Katarzyna JAGIELSKA - Członek Koła od 2010/2011 do 2012/2013

mgr Joanna JAKUTOWICZ - Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010

mgr Magdalena JAWOR - Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010; (w roku akademickim 2008/2009 prezes Zarządu Koła); (grupa założycielska Koła)

mgr Oliwia JURAS - Członek Koła od 2008/2009 do 2011/2012

Agata JUSZKIEWICZ - Członek Koła w roku akademickim 2012/2013

mgr Marta KAMIŃSKA - Członek Koła od 2011/2012 do 2012/2013

mgr Eliza KAWECKA-PIEKUT - Członek Koła od 2008/2009 do 2011/12 (grupa założycielska Koła)

Monika KAZIMIERCZAK - Członek Koła od 2011/2012 do 2014/2015

mgr Jakub KAŻARNOWICZ - Członek Koła od 2010/2011 do 2015/2016

Izabella KLAWIŃSKA - Członek Koła w roku akademickim 2010/2011

Angelika KOCIK - Członek Koła w roku akademickim 2014/2015

dr Weronika KOFEL (Bukowska) - Członek Sekcji Doktoranckiej Koła w roku akademickim 2015/2016

Karolina KOŁODZIEJSKA - Członek Koła w roku akademickim 2017/2018

mgr Marianna KRETOWICZ - Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010 (grupa założycielska Koła)

Kamil KRZYŻANOWSKI - Członek Koła od 2015/2016 do 2017/2018

Dariusz KUŹNIK - Członek Koła w roku akademickim 2017/2018

mgr Justyna KWIATKOWSKA (Pietruszewska) - Członek Koła od 2013/2014 do 2014/2015

Dominik LAMPARSKI - Członek Koła w roku akademickim 2016/2017

Marta LANGNER - Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010 (grupa założycielska Koła)

Jagoda LEWICKA - Członek Koła od 2013/2014 do 2014/2015

mgr Mikhaił LYSENKO - Członek Koła w roku akademickim 2015/2016

Olga ŁAZAREWICZ-PUDŁOWSKA (Słoma) - Członek Koła od 2014/2015 do 2017/2018; (w latach 2016-2018 wiceprezes Zarządu Koła)

mgr Marta ŁOSIŃSKA - Członek Koła od 2008/2009 do 2011/2012 (grupa założycielska Koła)

mgr Celina ŁOZOWSKA - Członek Koła od 2011/2012 do 2014/2015

mgr Łukasz MAKOWSKI - Członek Koła od 2014/2015 do 2018/2019

mgr Jagoda MARCINIAK (Romanowska) - Członek Koła od 2013/2014 do 2015/2016

Emilia Michałowska - Członek Koła w roku akademickim 2012/2013

mgr Małgorzata MILCZAREK (Pietrzykowska) - Członek Koła w roku akademickim 2010/2011

Weronika MRUGALSKA (Pacholik) - Członek Koła od 2014/2015 do 2016/2017

Kinga NASTULA - Członek Koła od 2014/15 do 2015/2016

mgr Agata NOWAK - Członek Koła od 2013/2014 do 2018/2019

Anita OCHMAN - Członek Koła od 2014/15 do 2015/2016

Katarzyna PAJĄK - Członek Koła w roku akademickim 2010/2011

mgr Katarzyna PIETRZAK - Członek Koła od 2011/2012 do 2012/2013

Aleksandra POJAWIS - Członek Koła od 2015/2016 do 2017/2018

Anna POPŁAWSKA - Członek Koła w roku akademickim 2014/2015

Amelia PRÓSZKOWSKA-WOŹNIAK - Członek Koła w roku akademickim 2010/2011

mgr Maciej PRZYBYLSKI- Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010

Weronika PRZYGOCKA - Członek Koła od 2015/2016 do 2017/2018

Natalia PYTLIK - Członek Koła od 2014/2015 do 2016/2017

mgr Monika RATAJCZYK - Członek Koła od 2011/2012 do 2015/2016

Erik RAWDANOWICZ - Członek Koła w roku akademickim 2016/2017

Wiktoria RZEPIŃSKA - Członek Koła w roku akademickim 2011/2012

mgr Katarzyna SINORACKA - Członek Koła od 2014/2015 do 2018/2019; (od X 2016 do II 2018 r. wiceprezes Zarządu Koła; od III 2018 do IX 2019 r. prezes Zarządu Koła)

Izabela STENKA - Członek Koła w roku akademickim 2014/2015

mgr Maciej STRZELCZYK - Członek Koła od 2012/2013 do 2015/2016; (w latach 2013-2016 wiceprezes Zarządu Koła)

mgr Marta SZODA - Członek Koła od 2014/2015 do 2015/2016

Ewa SZYMENDERA - Członek Koła od 2010/2011 do 2014/2015; (w latach 2012-2015 wiceprezes Zarządu Koła)

mgr Joanna SZTAMA (Kilian) - Członek Koła w roku akademickim 2008/2009

mgr Anna ŚLIWIŃSKA (Modelska) - Członek Koła w roku akademickim 2008/2009

mgr Anna WALISKO - Członek Koła od 2013/2014 do 2017/2018

dr Bogusz WASIK - Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010

mgr Sylwia WASIK (Marlenga) - Członek Koła od 2008/2009 do 2009/2010

Barbara WIŚNIEWSKA - Członek Koła w roku akademickim 2011/2012

Paulina WŁADECKA - Członek Koła w roku akademickim 2012/2013

Joanna WOJTAK - Członek Koła w roku akademickim 2010/2011

Regina ZANIEWSKA - Członek Koła od 2012/2013 do 2013/2014